Youtube nasıl para kazanılır

p

Youtube kanalınızı kurdunuz ve bir Youtuber olarak emek verdiğiniz bu işi nasıl gelire dönüştürebileceğinizi bilmiyorsanız o zaman bu yazı tam da size göre hazılanmış demektir.Youtube geçtiğimiz bir kaç yıldır politikasında bazı değişikliklere gitti bunda elbette kendince oldukça haklı gerekçeler vardı.Youtube üzerinden iyi paralar kazanılması üzerine "Youtuber" olarak bir iş dalının bütün Dünya'da giderek artan bir şekilde tercih edildiğinden haberiniz var mıydı ? Türkiye'de son yapılan anketlerde ortaokul ve lise çağlarında ki öğrencilerin gelecekte hangi mesleği seçeceksin sorusuna verdikleri yanıtta ilk beş meslek arasında Youtuber mesleğinin de olduğunu biliyor muydunuz ? Aynı şekilde Güney Kore'de de en revaçta olan 2 mesleğin Youtuberlık mesleği olduğunu söylesek kaçınız şaşırır ? Amerika birleşik devletlerinde de yapılan bir çok araştırmada aynı sonuçlar çıkıyor.Fark ettiyseniz birbirinden farklı bir çok ülkede Youtuber olmak artık bir meslek dalı olarak kabul ediliyor.Hal böyle oluncada Youtube bu büyüyen pazar karşısında politikalarında bazı değişiklikler yaptı.

Youtube'da para kazanmak için öncelikle 1000 abone ve 4000 saat izlenme oranlarını yakalamanız gerekmektedir.Bu oranları yakaldıktan sonra Google Adsense(Google Reklam Servisi) üzerinden bir kayıt oluşturursunuz ve reklamlarınız görüntülenmeye başlar.Youtube'da ikinci para kazanma yolu ise sponsorlardır.Tabii ki sponsorlar geliri elde etmek yeni bir kanal için oldukça zordur .Ancak Youtube'dan para kazanmak istiyorsanız tek bir yolunuz olduğunu iyi bilmesiniz "İZLENME" eğer izlenme olmazsa ne reklamlardan kazanırsınız ne de sponsorların dikkatini çekersiniz.

Peki izlenmeyi kısa yoldan ama doğal şekilde nasıl arttırabiliriz ? Hemen anlatalım ,bunun için yapmanız gereken şimdi hiç vakit kaybetmeden Vidoix'e kayıt olmak ve dakikalar içerisinde videonuzu sistemimize kaydedip ,kazanmaya başlamak işte bu kadar basit.Sizin yapmanız gereken sadece izlenmesini istediğiniz videonuzu sistemimize kaydetmek ve yeterli kredi toplamak için başkalarının videolarını izlemek.Bu işlemi günlük olarak devamlı şekilde yaparsanız aylık bazında oldukça iyi bir gelir elde edeceksiniz demektir. Youtube'dan para kazanmak artık sadece bu adar kolay .Aklınızda herhangi bir soru kalmaması için hemen açıklayayım Vidoix'ten gelen her izlenme kalıcıdır ve organiktir.Neden mi ? Çünkü videolarınızı tıpkı sizin gibi kredi kazanmak isteyen gerçek insanlar izler ve böyle karşılıklı kazan-kazan yöntemi oluşmuş olur.

Views: 1,458 | Comments: 0 | Tarih: 18 Feb 2020 21:13