Youtube Kanal Geliştirme

p

Günümüzde sosyal medyanın niçin Youtube’a kaydığını aylık 250 milyon saat izlenme süresi ve toplamda 200 milyonu aşkın kullanıcı sayısından anlayabiliriz. Böylesi bir platformda içerik üretmek ve para kazanmak herkesin aklından bir kez olsun geçmiştir. İlk defa Youtube kanalı açanlar işin zannedildiği kadar kolay olmadığını görmüşler ve Youtube kanal geliştirme yöntemlerini araştırmaya başlamışlardır.

İzlenme ve Abone Sayısı
Kanalını geliştirmek ve Youtube üzerinden para kazanmak isteyen kullanıcıların 4000 saat izlenme ve 1000 abone kuralını geçmesi gerekiyor. Aslına bakacak olursak bu sınır Youtube platformunda belli bir aşama kayıt etmek için kanal sahibinden istenen asgari sınır. Peki, 1000 Abone ve 4000 saat’i geçme sınırını hızlı ve kolay bir şekilde nasıl aşarız?

İstikrar Başarı Getirir
Youtube üzerinde ciddi mesafe kat etmek isteyen kullanıcıların en çok dikkat etmesi gereken iki nokta var. Birincisi kanala düzenli video yüklemek. Kendinize bir zaman belirleyin örneğin haftada bir video Pazar günleri. Kanalı açtığınız ilk zamanlar içerik üretmede sıkıntı yaşıyor olabilirsiniz. Bu problemi aşmak için telif hakkı istemeyen videoları kanalınıza yüklemeyi deneyebilirsiniz. Creative Commons yeniden kullanılabilir videoları sayfanıza yüklemek Youtube izlenme kasma için tercih edilebilir.
Azami dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta video başlığı ve ek açıklamalar. Video başlığını izleyici videoyu açmaya sevk eden önemli noktalardan biridir. Annotations dediğimiz ek açıklamalar sayesinde izleyici bir videoyu izlerken kanalda bulunan başka bir videoyu ona tavsiye edebilir, abone olmasını isteyebilirsiniz. Elbette abartmamak kaydı ile açıklamaların izlenme ve abone sayınıza katkısı büyük olacaktır. Annotations kullanımı Youtube abone kasma yöntemine örnek verilebilir.

İzleyici Kitlenizi Genişletin
Kanalınızın teması ne olursa olsun, Vidoix ile izleyici kitlenizi genişletmeniz mümkün. Vidoix, Youtube içerik üreticilerinin videolarını izleyerek para kazanan bireyleri bir araya getirir. Yeni açtığınız Youtube kanalınıza yüklediğiniz videoları Vidoix ile gerçek kullanıcılara izletebilir bu sayede Youtube izlenme artırma işlemini kolayca yapabilirsiniz.
Vidoix’te bulunan kullanıcıların tamamı gerçektir. Video içerik üreticileri Vidoix ile videolarını hedef kitlelerine hızlı bir şekilde ulaştırma fırsatı bulurlar. Dolayısı ile Youtube video izlenme artırma ile üst sıralara çıkarlar. Youtube algoritmasında çok sayıda abone ve izlenme sayısı ile önerilenlere çıkabilir, milyonlara hitap etmeye başlayabilirsiniz.

Etiketler:Youtube Kanal Geliştirme | Youtube İzlenme Arttırma Youtube Abone Kasma Youtube 4000 Saat Geçme

Views: 1,293 | Comments: 0 | Tarih: 04 Apr 2020 22:17